Dwoń teraz.: 608 211 023

Jeśli nie odbieram telefonu od Ciebie, proszę wyślij SMS, oddzwonię.

rehabilitacja

Rehabilitacja Opole

Dyplomowany rehabilitant i masażysta Leszek Korasadowicz zaprasza na rehabilitację różnych zespołów bólowych kręgosłupa

Zamów zabieg teraz tel. 608 211 023 i pozbądź się problemów z kręgosłupem!

Rehabilitacja opole

Rehabilitacja odbywa się na podstawie dokumentacji medycznej, wywiadu i historii choroby. Dla każdego pacjenta zabieg rehabilitacjny dobierany jest indywidualnie. W gabinecie rehabilitacji kręgosłupa stosowane są różne formy rehabilitacji. Metody rehabilitacji, które stosujemy:

  1. Metoda Ackermana to osteopatia strukturalna i łagodna chiropraktyka, certyfikowana przez Polskie Twoarzystwo Fizjoterapii.
  2. Rehabilitacja kręgosłupa metodą Yumeiho (filmik) jest certyfikowana przez Instytut Prewencji Medycznej w Tokio.
  3. Różne rodzaje masażu (film).
  4. Terapia manualna tkanek miękkich

Na pierwsze spotkanie z rehabilitantem pacjent powinien zabrać

  1. dokumentacje medyczną najczęściej są to: zdjęcie RTG z opisem TK (wynik tomografii komputerowej z opisem) MR (wynik rezonansu magnetycznego z opisem)
  2. Ręcznik, długie spodnie dresowe, koszulkę

Informacje o promocjach: (w przygotowaniu)

Rehabilitacja ma na celu przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności. Dotyczyć to może zarówno sprawności psychicznej jak i fizycznej.

Rehabilitacja ruchowa

Rehabilitacja ruchowa to rehabilitacja narządu ruchu. Ma ona na celu usprawnienie narządu ruchu.

Metody rehabilitacji ruchowej

Metody rehabilitacji ruchowej, to:

  • kinezyterapia – ćwiczenia ruchowe czynne, bierne, oddechowe. Mają one na celu przywrócenie siły mięśni, uzyskanie stablizacji stawowej, korekcję postawy i nabycie prawidłowych wzorców ruchowych
  • fizykoterapia polega na stosowaniu naturalnie i sztuczne czynniki fizyczne takie jak: ciepło, zimno, promienio9wanie, prądy, pola magnetyczne.
  • Masaż

Masaż w rehabilitacji ruchowej

Masaż, jak widać z powyższego zestawienia jest jedną z trzech rodzajów metod rehabilitacji ruchowej. Masaż wywołuje powstanie odczynu lokalnego, zwiększa ukrwienie i pobudza do pracy gruczoły. Masaż zwiększa siłę i poprawia wytrzymałość i sprężystość mięśni. Stosowany systematycznie zwiększa odporność stawów i więzadeł na urazy. Masaż jako forma rehabilitacji jest szczególnie polecany dla osób starszych i starych, u których mięśnie są osłabione a stawy mają zmniejszoną ruchomość. Masaż może być stosowany w połączeniu z innymi formami rehabilitacji. Może on również być stosowany u osób nadpobudliwych

ZARYS WYBRANYCH METOD REHABILITACYJNYCH

Metoda McKenziego

– powstała w Nowej Zelandii w latach sześćdziesiątych. Została opracowana przez rehabilitanta Robina McKenziego. Jest wykorzystywana głównie w dolegliwościach bólowych kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego. Składa się z części diagnostycznej, wywiadu, zawiera testy ruchomości i ocenę bólu. Twórca metody rehabilitacyjnej podzielił ją na trzy zespoły:

Zespół posturalny – dotyczy nieprawidłowej postawy ciała do której dochodzi w wyniku nieprawidłowego siedzenia, bez uszkodzeń struktur tkankowych. Zespół posturalny dotyczy najczęściej osób pracujących umysłowo przy tzw. „biurku”.

Zespół dysfunkcyjny – dotyczy tkanek, które zostały statycznie uszkodzone lub w pewnym stopniu nadwyrężone.

Zespół strukturalny – koncentruje się głównie na uszkodzonych zmianach, które występują bezpośrednio w krążku międzykręgowym i pierścieniu włóknistym. W zależności od rodzaju uszkodzenia i nasileniu progu bólowego następuje odpowiedni dobór ćwiczeń leczniczych.

W terapii rehabilitacyjnej McKenziego stosuje się głównie ćwiczenia w pozycjach niskich i głównie w leżeniu przodem i tyłem.

Metoda Kabat – Kaiser

– popularnie zwana metodą P.N.F. (Proprioceptive Neuromuscular Facilation), została zapoczątkowana przez niemieckiego neurofizjologa – dr Hermana Kabata i rehabilitantkę Maggie Knott w 1946r w Klinice Valejo w Kalifornii. Jest to rodzaj rehabilitacji funkcjonalnej, która kładzie nacisk na wykonywanie ruchów naturalnych, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania w życiu codziennym. Rodzaj rehabilitacji dobierany jest indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. W metodzie rehabilitacyjnej PNF kładzie się duży nacisk na doskonalenie każdej fazy cyklu chodu. Jest to rehabilitacja bezpieczna, bezbolesna, przyjazna dla pacjenta a przede wszystkim efektywna. Ten rodzaj rehabilitacji jest stosowany głównie u pacjentów po udarze mózgu, stwardnieniu rozsianym, mózgowym porażeniu dziecięcym i chorobie Parkinsona.

Metoda Bobathów

– Karl i Berta Bobath w latach 40 XX wieku stworzyli metodę rehabilitacyjną, która przeznaczona jest zarówno dla dzieci i dorosłych. Zaburzenia ruchowe, opóźnienie rozwoju, dziecięce porażenie mózgowe to jednostka chorobowa, w których rehabilitacja metodą NDT Bobath znalazła szerokie zastosowanie. Dla dzieci z porażeniem mózgowym metoda rehabilitacyjna zawiera następujące elementy: – hamowanie – obniża napięcie poprzez przyjęcie odpowiedniej pozycji ciała – ułożenie i rozluźnienie – ułatwienie – polega na poruszaniu częściami ciała określonymi jako tzw. punkty kluczowe, co ułatwia ruchy torowaniu. Celem rehabilitacji jest przywrócenie dziecku prawidłowych, fizjologicznych wzorców ruchowych. Uzyskanie jak największej niezależności i samodzielności w życiu dorosłym.

Kontynuując oglądanie tej strony wyrażasz zgodę na naszą politykę cookies. Więcej informacji

Obecne ustawienia zezwalają na użycie plików cookie. W każdej chwili możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij