Dwoń teraz.: 608 211 023

Jeśli nie odbieram telefonu od Ciebie, proszę wyślij SMS, oddzwonię.

METODA DR ACKERMANNA

36

METODA DR ACKERMANNA

Zapoczątkowana w latach 70-tych przez szwedzkiego chiropraktyka dr Ackermanna, oparta na 50 letnim doświadczeniu w leczeniu manualnym kręgosłupa. Polega na bardzo dokładnej diagnozie stanu układu kostnego pacjenta oraz precyzyjnej technice leczenia manualnego. Każdy ruch tej terapii to precyzja i dokładność ponieważ tylko wtedy daje zamierzony efekt. Terapeutę cechuje perfekcyjna znajomość anatomii, fizjologii, patofizjologii oraz posiadanie dużego wyczucia palpacyjnego. Badanie palpacyjne umożliwia lokalizację występowania schorzenia poprzez sprawdzenie położenia wszystkich kręgów zaczynając od lędźwiowo-krzyżowego, a kończąc na odcinku szyjnym. Dzięki temu działanie lecznicze skupia się wyłącznie na kręgu, który powoduje dolegliwości bólowe u pacjenta. Postępowanie terapeutyczne i jego skutki są ściśle przewidziane przed zabiegiem, co daje gwarancje jakości i rzetelności wykonywanych zabiegów. Przy zastosowaniu metody dr Ackermanna, w ciągu jednego, lub kilku zabiegów, można usunąć lub znacznie złagodzić dolegliwości.

 

Przyczyny dolegliwości

Znaczna część dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa, spowodowana jest odwracalnymi zaburzeniami mechaniki. Oznacza to, że można je leczyć bez operacji. Nieprawidłowe położenie poszczególnych części szkieletu względem siebie, może prowadzić do stanów, mających charakter miejscowy lub odruchowy – zmiany w jednej części naszego organizmu wywołują reakcje w częściach odległych. Możliwa jest także sytuacja odwrotna – silny ból lub emocje, mogą modulować odruchy i za pośrednictwem napiętych mięśni, wpływać na przemieszczenia w obrębie szkieletu. Nabyte w ten sposób przemieszczenia mogą stać się źródłem dolegliwości, a długo utrzymujące się zmiany odwracalne (tzw. funkcjonalne), przyczyniają się do powstawania, lub pogłębiania się, nieodwracalnych zmian strukturalnych.

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Jeżeli chodzi o kręgosłup, zasadę tę można realizować, decydując się na manualne badanie według założeń metody Ackermanna. Bardzo często, podczas badania, mimo pozornego braku zmian i dolegliwości, okazuje się, że w statyce kręgosłupa lub miednicy, w ystępują nieprawidłowości – nierzadko bolesne podczas palpacji. Ich usunięcie znacznie zmniejszy ryzyko wystąpienia dolegliwości w przyszłości.

 

Wskazania do stosowania

 • zespoły bólowe kręgosłupa,
 • rwa kulszowa,
 • dyskopatia,
 • bóle o charakterze migrenowym,
 • dolegliwości ze strony układu pokarmowego,
 • kołatania serca,
 • zaparcia,
 • zgaga,
 • trudności z przełykaniem,
 • stany lękowe,
 • szumy uszne,
 • zawroty głowy,
 • impotencja.

 

Przeciwwskazania

Jak każda terapia tak również Ackermann ma swoje przeciwwskazania. Są to przede wszystkim: osteoporoza, świeże złamania, gorączka, choroby nowotworowe, gruźlica kości, obustronny objaw Lasequa, znaczne osłabienie odruchów ścięgnistych, zaawansowane stadium choroby Bechterewa.

 

Pamiętaj

Z pozoru błahe przyczyny, mogą przynieść poważne skutki dlatego warto zapobiegawczo, regularnie, poddawać się kontrolom kręgosłupa.

Kontynuując oglądanie tej strony wyrażasz zgodę na naszą politykę cookies. Więcej informacji

Obecne ustawienia zezwalają na użycie plików cookie. W każdej chwili możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij